تعامل مرکز وموسسه آل یاسین به منظور برگزاری دوره های دانشی و مهارتی سبک زندگی اسلامی

شناسه خبر : 46919

1396/06/12

تعداد بازدید : 341

تعامل مرکز وموسسه آل یاسین به منظور برگزاری دوره های دانشی و مهارتی سبک زندگی اسلامی
در ادامه سلسله جلسات تعاملی با موسسات و سازمان‏ها، جهت ارتقای دانشی، مهارتی و بکارگیری دانش آموختگان حوزه‏های علمیه خواهران، جلسه‏ای بین اداره کل امور دانش آموختگان و مسئولین موسسه آل یاسین در ساختمان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار گردید.

 

 

در این دیدار که با حضور مدیر کل امور دانش آموختگان جناب آقای دکتر اسحاقی و حجت الاسلام والمسلمین آقای کشوری معاون آموزش موسسه آل یاسین برگزار گردید، طرفین در حوزه سبک زندگی اسلامی و نحوه تعامل در زمینه برگزاری دوره‏های آموزشی و مهارتی مورد نیاز  تبادل نظر نمودند.

در ابتدای این نشست مشترک، حجت الاسلام والمسلمین آقای کشوری معاون آموزش موسسه آل یاسین و معاون آموزش‏های کاربردی حوزه علمیه برادران با تشریح برنامه‏های آموزشی موسسه در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و تربیت مربی، سرفصل‏ها و محورهای مورد توجه در این موسسه برای فعالیت در زمینه سبک زندگی را در شش محور بیان نمودند.

ایشان مطالعات سبک زندگی اسلامی، اوقات فراغت و رسانه، مهارت های زندگی ،خانواده و سبک زندگی و بهداشت و سلامت با سبک زندگی اسلامی را بخشی از عناوین مورد توجه در موسسه آل یاسین برای سرفصل های آموزشی برشمردند.

 

در ادامه آقای دکتر سید حسین اسحاقی ضمن بیان شرایط و ظرفیت موجود در بین دانش آموختگان، با توجه به آسیب های موجود در حوزه مسائل خانوادگی و اجتماعی، پرداختن به بحث سبک زندگی اسلامی و آراستگی به این آموزه ها را در ساحت فردی، خانوادگی و اجتماعی یکی از راهکارهای برون رفت از شرایط فعلی دانست. در این میان با بهره گیری محتوایی از سیره و سبک زندگی ائمه اطهار بویژه اسوه اسوگان صدیقه طاهره سلام الله علیهم اجمعین، می توان شاهد حیاتی زیبا برای بهره مندی از حیاتی مطهر و نوین در دنیا و آخرت، یعنی حیات طیبه بود. حیاتی که هر چه در آن است، مطابق فطرت و کمال جویی است. حیاتی که فضیلت، نشاط و سرزندگی آن مثال زدنی و صعودی است، نه به مثابۀ جاذبه‏ های زندگی مادی که پس از چندی دلزدگی، تنفر و تنزل را به همراه می آورد و روح و روان آدمی را بیمار و بی‏قرار می سازد. ایشان درادامه اظهار امیدواری کردند که با پرورش مربیان فعال و دغدغه‏مند در زمینه سبک زندگی اسلامی، به تدریج شاهد تشکیل موسسات تخصصی سبک زندگی اسلامی- ایرانی در استان‏های سراسر کشور باشیم.

سپس جناب آقای برگستان رئیس اداره حمایت از بکارگیری دانش آموختگان حوزه‏های علمیه خواهران، اظهار امیدواری کردند که با تشکیل شبکه ملی از موسسات سبک زندگی بخش زیادی از معضلات و مسائل اجتماعی را بتوان با استفاده از ظرفیت های موجود در دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران حل و برطرف نمود.

سپس جناب حجه الاسلام والمسلمین آقای دکتر سلطانیه رئیس اداره ارتقاء هم ضمن تشکر از تهیه سرفصلهای آموزشی بوسیله موسسه آل یاسین، اظهار امیدواری کردند که با توجه به نیازمندی‏های بانوان جامعه نسبت به سرفصلهای مرتبط، سرفصلهای موجود متناسب با شأنیت و جنسیت مخاطبان بازخوانی و یا در انتخاب سرفصل‏ها با اولویت بندی لازم، برنامه‏های عملیاتی در حیطه دانشی و مهارتی به تدریج اجرایی شود. ایشان خاطر نشان کردند که تسریع در این امر، در تقابل با هجوم بی امان فرهنگ غرب ضرورتی اجتناب ناپذیر است. هم چنین بهره گیری از ظرفیت‏های مؤسسه آل یاسین در برنامه‏ ساعات فرهنگی مدارس حوزه‏ های علمیه خواهران، ممکن و قابل برنامه ریزی خواهد بود.

در انتهای جلسه با توجه به زیر ساختها، ظرفیتها و برنامه‏ریزی های انجام شده در اداره کل امور دانش آموختگان از یک سو و همچنین تفاهم نامه امضاء شده فیمابین مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و موسسه آل یاسین، هماهنگی لازم جهت استفاده از ظرفیت های آموزشی موسسه آل یاسین برای ارتقاء مهارتی و دانشی دانش آموختگان در حوزه سبک زندگی انجام گرفت و تصمیم سازی لازم برای بازدید و بررسی نحوه بهره گیری از امکانات و ظرفیتهای موسسه آل یاسین به عمل آمد.