رئیس اداره کتابخوانی و نشریات از فعالیت گروه «علمی - فرهنگی کتاب یار» و گروه «اجتماعی سردبیران» در شبکه اجتماعی کوثر نت خبر داد.

شناسه خبر : 47799

1396/07/01

تعداد بازدید : 278

رئیس اداره کتابخوانی و نشریات از فعالیت گروه «علمی - فرهنگی کتاب یار» و گروه «اجتماعی سردبیران»  در شبکه اجتماعی کوثر نت خبر داد.
اداره کتابخوانی و نشریات در راستای تعاملات شرکت کنندگان سیر مطالعاتی ،گروه علمی - فرهنگی "کتاب یار "و در جهت تعامل سردبیران و بهره مندی ازاندیشه های عوامل اجرایی نشریات و باهدف رشد کمی و کیفی نشریات داخلی ،گروهاجتماعی"سردبیران"را راه اندازی نموده است.

مسئول اداره کتابخوانی و نشریات در راستای فعالیت دوگروه علمی فرهنگی « کتاب یار» و گروه اجتماعی«سردبیران»گفت :

چنانکه ازآیات و روایات اسلامی بر می آید کتاب وکتابخوانی و ترویج معارف از طریق قلم از اهمیت بسیارزیادی برخوردار است، چنانکه اولین سوره ای که بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد سوره مبارکه "علق "و اولین واژه نیز کلمه " اقراء " بود،که خود نشانگر اهمیت بالاو لزوم توجه اسلام به این مقوله است.

لذا با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی و نگارش معارف اسلامی و با عنایت و توفیقات الهی ، اداره کتابخوانی و نشریات در راستای تعاملات شرکت کنندگان سیر مطالعاتی ،گروه علمی - فرهنگی "کتاب یار "و در جهت تعامل سردبیران و بهره مندی ازاندیشه های عوامل اجرایی نشریات و باهدف رشد کمی و کیفی نشریات داخلی ،گروه اجتماعی"سردبیران"را راه اندازی نموده است.

دکتر میر علی ملک در این باره افزود: کاربران می توانند دستاورد ها و بهره مندی های خود را ازکتاب های ویژه مسابقات سیر مطالعاتی ،درگروه "کتاب یار"مورد بحث و تبادل نظر قرار دهند.

وی در ادامه گفت : درگروه سردبیران نیز، سردبیران محترم نشریات داخلی مدارس می توانند نظرات خود را بیان کرده و راهکارها و برنامه های خود را جهت ارتقاء نشریات به اشتراک بگذارند .

وی در ادامه افزود : سرکار خانم ها امیدی وحسنی کارشناسان امورکتابخوانی و نشریات، به عنوان دو نفر ازناظران گروه های "کتاب یار " و " سردبیران " پاسخگوی سوالات احتمالی معاونان محترم استانی پیرامون عضویت و فعالیت در این گروه ها می باشند. 

میر علی ملک ضمن اظهار امیدواری از فعالیت همکاران فرهنگی بیان کرد : در گروه های مذکورهم اکنون فعالیت برخی ازهمکاران  محترم استانی را مشاهده می کنیم و امیدواریم در آینده حضور علمی و حداکثری همکاران استانها و مدارس، بالاخص معاونان فرهنگی  و طلاب ، و سردبیران (در گروه مختص به خود) راشاهد باشیم .