دوره هادیان بصیرت سیاسی برگزار شد

شناسه خبر : 47868

1396/07/01

تعداد بازدید : 496

دوره هادیان بصیرت سیاسی برگزار شد
این دوره از ثمرات تعامل حوزه علمیه خواهران و نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه است که خوشبختانه تا کنون صدها نفر از طلاب و مبلغان و اساتید در این طرح حضور پیدا کرده‌‏اند.

حجت‎‏الاسلام و المسلمین اسکندری ظهر امروز ۲۹ شهریور ماه در جمع خبرنگاران گفت: دوره بصیرت افزایی خواهران طلبه و مبلغ با عنوان طرح هادیان بصیرت سیاسی در قم برگزار شد.

وی افزود: این دوره یکی از دوره‎های بصیرت افزایی خواهران طلبه است زیرا دوره‎هایی نیز ویژه اساتید حوزه در مشهد برگزار شد ولی این دوره در شهر مقدس قم برگزار شده است.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران بیان کرد: این دوره از ثمرات تعامل حوزه علمیه خواهران و نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه است که خوشبختانه تا کنون صدها نفر از طلاب و مبلغان و اساتید در این طرح حضور پیدا کرده‌‏اند.
وی گفت: این دوره بصیرت سیاسی با حضور ۴۲۰ تن از مبلغان در مجتمع یاوران مهدی برگزار شد که امروز با ارایه مباحث علمی و سیاسی به کار خود پایان داد.
اسکندری بیان کرد: هدف ما از برگزاری این دوره، تبیین مبانی حوزه انقلابی و همچنین بصیرت افزایی در سه حوزه جایگاه و تاثیر ولایت فقیه در استمرار نظام اسلامی و انقلاب و جریان دین داری، دشمن شناسی و شناسایی دشمنان ایران در عرصه فرهنگی و جهان و همچنین نقش روحانیت در جنگ نرم است.
وی گفت:این دوره، یک سیر آموزشی است که مبلغان بتوانند مبانی مختلف را دوره‎های مختلف فرابگیرند تا در دنیای امروز و مجامع حوزوی و عمومی و تبلیغی از کیان اسلام و انقلاب دفاع کنند.
وی تصریح کرد: در این زمینه استعداد شناسی دقیقی انجام می‎شود که طلابی که در زمینه کار با فضای مجازی و چهره به چهره و یا فعالیت‎های هنری و... توانایی دارند متناسب با این توانایی به کار و فعالیت بپردازند.