برگزاری همایش طلیعه حضور ویزه طلاب جدید الورود حوزه های علمیه خواهران استان یزد

شناسه خبر : 51431

1396/09/04

تعداد بازدید : 233

برگزاری همایش طلیعه حضور ویزه طلاب جدید الورود حوزه های علمیه خواهران استان یزد
به همت مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد ، همایش طلیعه حضور طلاب ورودی 97-96 مدارس علمیه خواهران استان یزد با حضور بیش از 500طلبه از 17 مدرسه علمیه سطح 2 استان در شهر مقدس قم برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین آقای محمد کارگر، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، بیان کرد:  این همایش هر سال جهت آشنایی طلاب با شئونات و اخلاق ، وظایف و اهداف  طلبگی و هم چنین نظام آموزشی حوزه علمیه برگزار می گردد ، تا طلاب ورودی جدید با مسائل مورد نیاز خود در طول دوران طلبگی آشنا شوند.

وی افزود:  به حمد و قوه الهی این همایش امسال نیز مانند سال گذشته در شهر مقدس قم و در جوار کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و مسجد مقدس جمکران، در مجتمع بزرگ یاوران حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) در مدت دو روز برگزار شد . از اهم برنامه های این همایش دو روزه، نشت و سخنرانی ها با موضوعات شئونات و اخلاق طلبگی، وظایف طلبگی، اهداف طلبگی، بازدید از نمایشگاه، زیارت حرم مقدس حضرت معصومه (سلام الله علیها) ، نشست معرفتی در مسجد مقدس جمکران، نشست بصیرتی با حضور مستبصریکی از طلاب مدرسه علمیه خواهران بنت الهدی قم، اجرای تئاتر، سرود و همخوانی   بود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد با توجه به اهمیت این همایش وماندگاری آن در ذهن طلبه، بیان داشت:همایش طلیعه حضور ، مطلعی زیبا و ماندگار برای طلبه ای  است که تازه وارد حوزه علمیه شده تا با پیمان با صاحب اصلی حوزه ها ، آقا صاحب الزمان (عج) و بهره برداری بهینه از برنامه های خوب آن ، بتواند کوله بار خود را جهت تهذیب و تحصیل ، تلاش در عرصه علم و غرهنگ ببندد و در این راه مقدس بتواند با ساختن خود و خانواده ، جامعه را بسازد .

حجت الاسلام و المسلمین کارگر، در پایان بیان کرد: در این همایش از سخنرانان توانمند و مجرب مانند حجج الاسلام آقایان اسکندری با موضوع آشنایی با نظام آموزشی حوزه ، راستگو با موضوع اخلاق طلبگی ، قوامی با موضوع اهداف طلبگی ، عالم زاده با موضوع وظایف طلبگی و آشنایی با هویت صنفی بانوان طلبه ،  استفاده شد.

گزارش تصویری از همایش: