مسابقه حفظ ترتیبی قرآن کریم در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مسابقه حفظ ترتیبی قرآن کریم در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور برگزار خواهد شد.

شناسه خبر : 51880

1396/09/12

تعداد بازدید : 444

مرضیه سادات رضوی از برگزاری مسابقه حفظ ترتیبی قرآن کریم خبر داد و گفت: در راستای دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت، مسابقه حفظ ترتیبی در مقاطع ( 10، 15، 20 و30 جزء)  در دو مرحله مقدماتی و کشوری­ برگزار خواهد شد که مرحله مقدماتی آن به صورت کتبی و حضوری در مدارس و مرحله کشوری آن به صورت شفاهی می باشد و داوطلبان محترم پس از مراجعه و ثبت نام در دفتر فرهنگی مدرسه، فقط می توانند در یکی از مقاطع رشته حفظ ترتیبی شرکت نمایند.

رضوی از اداره قرآن و عترت حوزه های علمیه خواهران  افزود: شرکت کنندگان در این رشته، علاوه بر تسلط بر حفظ و ترجمه مقطع انتخابی خود، لازم است  به سوالات جزوه «پرتوی از کلام وحی» نیز پاسخ دهند. طلاب متقاضی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به دستورالعمل جشنواره در صفحه ویژه جشنواره مراجعه نمایند.

وی در ادامه بیان داشت : زمان مرحله مقدماتی مسابقه در تاریخ 1396/10/13به طورهمزمان و حضوری در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور خواهد بود و پس از اعلام نتایج توسط مدیریت های محترم استانی تعداد واسامی راه یافتگان به مرحله کشوری اعلام خواهد شد.

ایشان یادآور شد طلابی که در این رشته در جشنواره های گذشته حایز رتبه کشوری شده اند، تا دو سال مجاز به شرکت در همان مقطع یا مقطع پایین تر نیستند.

رضوی در پایان اشاره کرد: علاوه بر تقدیر و تجلیل از برگزیدگان کشوری در جشنواره ، به سه نفر از افرادی که در مرحله  مقدماتی مسابقه  حفظ ترتیبی  بیشترین  امتیاز را کسب کرده­ باشند، جوایزی اهداء خواهد شد.