برگزاری همایش افزایش جمعیت استان چهار محال و بختیاری

شناسه خبر : 52872

1396/09/26

تعداد بازدید : 214

برگزاری همایش افزایش جمعیت استان چهار محال و بختیاری
مدیریت حوزه های علمیه استان چهار محال و بختیاری همایش افزایش جمعیت را با حضور 120 نفر از طلاب و دانش آموختگان مدارس علمیه استان به صورت متمرکز برگزار نمود.

امام خامنه ای مدظله العالی می فرمایند:

افزایش جمعیت کشور ظرفیّتهای زیادی دارد، [ظرفیّت‌] ابتکار زیادی دارد، این کشور هشتاد میلیونی -که البتّه جمعیّت آن میتواند به ۱۵۰ میلیون هم برسد و ان‌شاءالله مسئولین همان‌طور که بارها تکرار کرده‌ایم، کمک کنند که این تکثیر جمعیّت جوان که امروز خوشبختانه وجود دارد از بین نرود؛ نسل را متوقّف نکنند؛ جمعیّت کشور را بتدریج در طول سالها به پیری منتهی نکنند- این جمعیّت، این کشور، با این ظرفیّت، با این امکانات چهارفصلی که کشور ما دارد، میتواند از لحاظ مادّی پیشرفت کند،  برای این منظور مشکلات معیشت مردم برطرف بشود؛ راهش این است.

 

در راستای منویات امام خامنه ای مدظله العالی  مبنی براینکه  معروفی بالاتر از ایجاد نظام اسلامی و حفظ عزّت و آبروی نظام اسلامی نیست و اینکه تکثیر نسل و تربیت نسل جوان آماده‌ی برای اعتلای کشورو رونق دادن به اقتصاد و تولید و مجاهدت برای اقتدار ملّت ایران ، ضرورت جامعه کنونی است و همه مؤظف به تلاش دراین زمینه اند.

مدیریت حوزه های علمیه استان چهار محال و بختیاری همایش افزایش جمعیت را با حضور 120 نفر از طلاب و دانش آموختگان مدارس علمیه استان به صورت متمرکز برگزار نمود. در این همایش که با همکاری سازمان بسیج طلاب و امور روحانیون استان برگزار گردید، شرکت کنندگان با مبانی علمی، اعتقادی، سیاسی و فرهنگی افزایش جمعیت و ضرورت آن در زمان کنونی آشنا شدند.

سخنران همایش خانم مرادی(دعوت شده از شورای عالی فرهنگی)، همچنین اشاره ای به شبهات مطرح شده پیرامون بحث افزایش جمعیت به ویژه در زمینه  مشکلات اقتصادی، نمودند و در پایان به سؤالات طلاب در زمینه مباحث مطرح شده پاسخ داده شد.