تعامل اداره کل امور دانش‌آموختگان با معاون مشارکت‏ های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور

شناسه خبر : 57185

1396/12/14

تعداد بازدید : 61

در دیدار مدیرکل امور دانش آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران با معاون مشارکت‏های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور بر ایجاد و گسترش همکاری بین حوزه‏های علمیه خواهران و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تأکید شد.

این دیدار با حضور دکتر کمال اکبری معاون مشارکت‏های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور، دکتر سید حسین اسحاقی مدیرکل امور دانش آموختگان، حجت الاسلام هابیل جوانی کارشناس اداره موسسات و فعالیت های قرآن و عترت، آقای برگستان رئیس اداره حمایت از بکارگیری و حجت الاسلام محمد سلطانیه رئیس اداره ارتقاء برگزار شد.

مدیر کل امور دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران، اقدامات اجتماعی سازمان امور اجتماعی را برای جامعه مفید قلمداد کرد و افزود: نشر محتوای قرآنی و فرهنگی در قالب تشکل‏های مردمی برای عموم مخاطبان از اهمیت بالایی برخوردار است و لازم است مراکز، سازمان‏ها و نهادها با حمایت‏های خود زمینه تولید و توسعه فرهنگ دینی میسر کنند.

آقای دکتر اکبری نیز علاوه بر ضرورت ورود انقلابی در حوزه اجتماعی، اطمینان مجموعه نظام به فرزندان تربیت شده در حوزه‏های خواهران را مثبت قلمداد کرد و بر دستورالعمل اجرایی برای شکل گیری نهادهای مردمی توسط دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران تاکید فراوان کرد.

آقای برگستان رئیس اداره حمایت از بکارگیریبیان کردند: هویت بخشی به دانش آموختگان حوزه های علمیه و حمایت از آنها موجب حضور پررنگ ایشان در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی خواهد شد که آثار و برکات زیادی را در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام محمد سلطانیه رئیس اداره ارتقاءبر برگزاری دوره‏های ارتقایی مهارتی در راستای نیازمندی‏های اجتماعی جامعه تاکید کرد و افزود: شناخت توانمندیهای همسو، تعامل با سازمانها و مراکز تصمیم ساز و تأثیرگذار در زمینه فرهنگی و اجرای برنامه های مشترک فرهنگی را از جمله اقدامات مهم دانست بر توسعه فعالیت های تعاملی تأکید کرد.

 

در پایان این نشست تصمیم بر این گرفته شد که تشکل‏های مردم نهاد در حوزه علمیه خواهران با رویکرد کاهش آسیب‏های اجتماعی تشکیل و مقدمات لازم این فعالیت که برگزاری جلسه توجیهی آنلاین با حضور مدیران مدارس، معاونان فرهنگی مدارس، استان و دبیران حلقه دانش آموختگی است، برنامه‌ریزی شود.

هم چنین طرفین بر ایجاد تفاهم میان حوزه های علمیه خواهران و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور تأکید کردند.

آخرین اخبار

سیر مطالعاتی 1397 آغاز شد ...
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

سیر مطالعاتی 1397 آغاز شد ...

سومین جلسه درس اخلاق
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

سومین جلسه درس اخلاق