تمدید ثبت گزارش طرح‌های قرآنی «نور هدایت» و «نهضت قرآنی»

شناسه خبر : 62537

1397/04/30

تعداد بازدید : 5305

تمدید ثبت گزارش طرح‌های قرآنی «نور هدایت» و «نهضت قرآنی»
طرح های قرآنی «نور هدایت» و «نهضت قرآنی» که با همکاری مشترک اداره کل تهذیبی ـ پرورشی و اداره کل دانش آموختگان از ماه مبارک رمضان سال 97 آغاز شد، اکنون اولین مرحله ثبت گزارش آن در سامانه معاونت فرهنگی ـ تبلیغی در حال اجرا است.

طرح «نهضت قرآنی» مربوط به برنامه های قرآنی در خارج از مدارس علمیه، با محوریت دانش‌­آموختگان، و طرح «نور هدایت» برنامه های قرآنی در مدارس علمیه  برای طلاب در حال تحصیل است. این دو برنامه که از ماه مبارک رمضان 1397 شروع شده تا پایان سال ادامه دارد و شامل برنامه های حفظ جزء سی، آشنایی با مفاهیم، تفسیر و روخوانی این جزء از قرآن کریم است وان شاء الله  این طرح در سال­‌های آینده با تمرکز بر جزءهای دیگر قرآن کریم ادامه خواهد داشت.

ضمن تقدیر و تشکر از همکاری خالصانه مسئولان محترم مدارس نسبت به اجرای هرچه بهتر طرح  نور هدایت و نهضت قرآنی و حضور حداکثری طلاب و دانش­آموختگان در طرح‌­ها؛ و ایجاد بستر فعالیت دانش‌­آموختگان در اماکن مختلف، به پاس قدردانی از همراهی مدیران و معاونان محترم فرهنگی استان و مدارس علمیه و تقدیر از فعالیت‏‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان و استمرار آن در طول سال، از مدیران و معاونان فرهنگی برتر استان­‌ها و مدارس و نیز طلاب موفق و برتر، تقدیر خواهد شد.

معاونت فرهنگی تبلیغی در نظر دارد جهت نیل به هدف حفظ جزء سی از سوی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران، در سیزدهمین جشنواره قرآن و عترت حوزه‌های علمیه خواهران سال 1397 به‌ صورت ویژه به آن توجه نماید و امتیاز ویژه‌ای برای شرکت کنندگان در جشنواره در نظر گرفته خواهد گرفت.

فرم نرم­‌افزاری رمزگذاری شده برای گزارش­گیری طرح­ های مذکور، در سایت معاونت بارگذاری شده است و رمز فرم (توکن) به صورت پیام اتوماسیونی به معاونان فرهنگی استان­‌ها اعلام گردیده؛فرم گزارش‌گیری طرح نهضت قرآنی