در نشست معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران و نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شد:

برگزاری دوره های آموزشی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد برای خواهران طلبه سراسر کشور

شناسه خبر : 64508

1397/07/04

تعداد بازدید : 202

برگزاری دوره های آموزشی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد برای خواهران طلبه سراسر کشور

طی دیدار نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر با معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران، راهکارهای توسعه همکاری و هم افزایی دو نهاد مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه مرتضی برگستان سرپرست اداره کل امور دانش آموختگان معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران ضمن خوشامد گویی به ابوالفضل شریفی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم و نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر در این دیدار با بیان ظرفیت های موجود در حوزه های علمیه خواهران افزود: حوزه های علمیه خواهران با دارا بودن 60 هزار طلبه در حال تحصیل و 45 هزار فارغ التحصیل اقدامات مفیدی در زمینه های مختلف اجتماعی انجام داده است که یکی از آنها ورود جدی به پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

وی گفت: پیشگیری از اعتیاد از جمله بخش هایی است که به صورت جدی مورد توجه ما در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی است و در همین راستا اقداماتی را انجام داده ایم.

سرپرست اداره کل امور دانش آموختگان معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع در گام اول دوره پیشگیری از اعتیاد با مشارکتدانشگاه تهران برای بیش از 30 نفر از خواهر طلبه استان تهران برگزار شد که به لطف خدا رضایتمندی دو طرفه را به همراه داشته است.

برگستان گفت: آنچه اکنون به دنبال آن هستیم برگزاری دوره آموزشی پیشگیری اعتیاد برای خواهران در سایر استان ها و در سراسر کشور است. ما به دنبال این هستیم که خواهران طلبه در مدارس علمیه خواهران به عنوان قطب فرهنگی در شهرهای مختلف اطلاعات مفید و موثر را در زمینه پیشگیری از اعتیاد در اختیار بانوان و خانواده ها قرار دهند تا به این واسطه شاهد پیشگیری و کاهش ابتلا به اعتیاد در سطح کشور باشیم.  

در ادامه ابوالفضل شریفی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم و نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر در این نشست با ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار ضمن ارائه گزارشی از تعامل ستاد با حوزه های علمیه برادران گفت: تا به حال دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد با مشارکت دفتر تبلیغات اسلامی برای برادران طلبه و ائمه جماعات در قم و تهران برگزار شده است. و این دوره ها با استمرار برای خواهران طلبه نیز میتواند برگزار شود.

وی با بیان اینکه زنان در کانون توجه ما قرار دارند ادامه داد: ورود جدی خواهران طلبه به بحث پیشگیری از اعتیاد میتواند برکات زیادی را به همراه داشته باشد چرا که ایشان با خانواده، زنان و دختران ارتباط دارند و ارائه اطلاعات مفید از طریق ایشان به خانواده گام موثری در کاهش و پیشگیری از اعتیاد خواهد بود.

نماینده ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: ما با شعار هر مدرسه علمیه یک مربی و هر طلبه یک سفیر پیشگیری از اعتیاد دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد را ابتدا در 5 استان که بیشترین ابتلا به اعتیاد را دارند با همکاری دانشگاه تهران و اساتید مجرب برگزار خواهیم کرد.

شریفی گفت: خواهران طلبه میتوانند در کنار دوره های آموزشی طرح های پژوهشی و تحقیقاتی را نیز در دستور کار خود قرار دهند و در همین راستا ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز از ایشان حمایت خواهد کرد.

وی افزود: جهت توسعه، استمرار و همکاری مطلوب مناسب است تفاهم نامه ای میان دو نهاد به امضا رسیده تا شاهده اتفاقات خوب و امیدبخش در سطح کشور باشیم.

در ادامه جلسه معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران با بیان ظرفیت های نهفته در مدارس علمیه گفت: در زمینه آموزش پیشگیری از اعتیاد میتوان از ظرفیت مشاوران مدارس علمیه خواهران و جمعیت دانش آمختگان استفاده کرد.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران افزود: در همین راستا برای مدارس علمیه دوره آموزش مجازی را در دستور کار خواهیم داد تا اطلاعات مناسب و به روز در زمینه پیشگیری از اعتیاد در اختیار مدارس و شرکت کنندگان قرار گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه خواهران طلبه در سطح کشور مطالب را در قالب جلسات مختلف به عمومی مردم منتقل می کنند در نظر داریم با برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد بخشی از جلسات برگزار شده توسط خواهران طلبه در شهرهای مختلف را به بحث اعتیاد اختصاص دهیم تا با ارائه مطالب درست و مفید به زنان و خانواده قدم بزرگی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برداشته شود.

معصومه ظهیری در پایان خاطر نشان کرد: با پیگیری در انعقاد تفاهم نامه میان دو نهاد دوره های مختلف پیشگیری از اعتیاد را در استان های مختلف برگزار خواهیم کرد تا در آینده ای نزدیک شاهد فعالیت گسترده خواهران طلبه در این زمینه باشیم.