نشست مشترک مدیرکل امور تبلیغی حوزه های علمیه خواهران و رئیس حوزه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین

شناسه خبر : 64546

1397/07/05

تعداد بازدید : 193

نشست مشترک مدیرکل امور تبلیغی حوزه های علمیه خواهران و رئیس حوزه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین

نشست مشترک مدیرکل امور تبلیغی حوزه های علمیه خواهران و رئیس حوزه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین برگزار شد.

 

ماندانا جلالی مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران ضمن خوشامد گویی با سید محمدرضا خوشرو رئیس حوزه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین ضمن ابراز آمادگی برای حضور فعال خواهران طلبه در مراسم اربعین حسینی بر لزوم استفاده از ظرفیت بانوان طلبه در فضای مجازی تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیش از 480 مدرسه علمیه خواهران در سطح کشور در حال فعالیت هستند گفت: با توجه به وجود خواهران طلبه مسلط به زبان های خارجی در مدارس علمیه خواهران، در مناسبت اربعین این آمادگی را داریم با همکاری ستاد اربعین تدابیر لازم برای ورود خواهران طلبه به به فضای مجازی اندیشیده شده تا شاهد فعالیت تبلیغی مثبت و موثر باشیم چه در فضای مجازی در داخل کشور و چه در سطح بین الملل.

در ادامه جلسه محمد تقی جلیلی رئیس اداره فرهنگ سازی فضای مجازی حوزه های علمیه خواهران ضمن تشریح شبکه اجتماعی کوثرنت و سطح فعالیت آن گفت: بیش از 105 هزار خواهر طلبه به عنوان کاربر در شبکه کوثرنت ثبت اطلاعات کرده اند که از این میان بیش از 50 هزار کاربر حضور فعال دارند.

وی با بیان اقدامات انجام شده در فضای مجازی توسط خواهران طلبه افزود: این آمادگی را داریم که ظرفیت و توان 50 هزار کاربر فعال در شبکه کوثرنت را در راستای اشاعه شعاعر حسینی در اختیار ستاد اربعین قرار دهیم.

سید محمدرضا خوشرو رئیس حوزه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جلسه با بیان اینکه مراسم اربعین حسینی یک رویداد استراتژیک است گفت: ما به عنوان ستاد اربعین به دنبال باشکوه برگزار شدن آن هستیم و در مقابل دشمنان به دنبال تخریب این مراسم عظیم هستند و در همین راستا با برنامه ریزی راهبردی از رسانه های خود برای تخریب اثرات فرهنگی اربعین استفاده میکنند.

وی با بیان اینکه رسانه های بیگانه در مواجهه با مراسم اربعین حسینی تلاش میکنند آن را کوچک جلوه دهند و یا تحریف کنند افزود: هر سال نمونه های متعددی از تحرکات رسانه ای دشمن در ایان اربعین دیده میشود. طوری که با برجسته سازی اختلافات فرهنگی میان زائران حسینی و اختلاف افکنی و نفرت پراکنی دنبال سوء استفاده و تحقق اهداف خود هستند.

رئیس حوزه رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین با اشاره به برگزاری گردهمایی اصحاب رسانه اربعین در قالب 4 کارگاه فضای مجازی، مستند سازی، خبرنگاری و عکاسی گفت: در مراسم اربعین امسال قصد داریم #الحسین_یجمعونا را به صورت گسترده در فضای مجازی توسعه و ترند نماییم.

سید محمدرضا خوشرو در پایان ضمن تأکید بر نقش خواهران طلبه در فضای مجازی گفت: امیدواریم با حضور گسترده خواهران طلبه در فضای مجازی و همزمان با مراسم اربعین حسینی شاهد اطلاع رسانی درست و انعکاس مطلوب این رویداد عظیم فرهنگی در سطح جهان باشیم.