جلسه هم‌افزایی موکب‌های استان قم و کمیته بانوان ستاد اربعین برگزار شد

شناسه خبر : 65161

1397/07/15

تعداد بازدید : 128

جلسه هم‌افزایی موکب‌های استان قم و کمیته بانوان ستاد اربعین برگزار شد
جلسه هم‌افزایی موکب‌های استان قم و کمیته بانوان ستاد اربعین با حضور مدیر حوزه های علمیه خواهران، معاون فرهنگی تبلیغی در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران بر گزار شد

جلسه هم‌افزایی موکب‌های استان قم و کمیته بانوان ستاد اربعین با حضور حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین بهجت‌پور مدیر حوزه های علمیه خواهران و معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی در محل مرکز مدیریتحوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

 

در این جلسه معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران ضمن تشکر از همکاری مسئولان موکب ها رد کمیته امور بانوان ستاد اربعین در حمایت از فعالیت خواهران در مراسم اربعین، حضور تبلیغی در مراسم اربعین را فرصتی تکرار نشدنی دانست.

 

حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین عبدالکریم بهجت‌پور مدیر حوزه های علمیه خواهران با اشاره به جایگاه زیارت اربعین اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین تجلی‌های حضور دینی مردم، پیاده‌روی باشکوه اربعین است که البته دشمنان بارها تلاش کردند که مانع این حرکت و جریان شوند اما هرگز موفق نشدند و شکست خوردند.

 

وی اظهار کرد: در ایام اربعین باید به‌شدت مراقب اختلافات مذهبی و قومیتی باشیم و به‌هیچ‌وجه نباید اقداماتی انجام دهیم که موجب تفرقه میان مسلمانان و زائران شود.

 

مفسر برجسته قرآن کریم با بیان اینکه انقلاب اسلامی و ایران خادم اهل‌بیت و امام حسین (ع) هستند خاطرنشان کرد: ایران اسلامی کانون مقاومت است و هیچ‌گاه پرچم مبارزه با ظالمان را زمین نخواهد گذاشت و مقابل ستمگران ایستادگی می‌کند و این فرهنگ باید به همه ملت‌ها انتقال داده شود.

 

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم از نشان خواهران طلبه و مبلغ حاضر در مراسم اربعین رونمایی شد.