نشست سه جانبه حوزه های علمیه خواهران، برادران و کمیته امداد در حوزه همکاری های دانش آموختگان

شناسه خبر : 66208

1397/08/02

تعداد بازدید : 193

نشست سه جانبه حوزه های علمیه خواهران، برادران و کمیته امداد در حوزه همکاری های دانش آموختگان

نشست مشترک سه جانبه با حضور نمایندگانی از حوزه های علمیه خواهران، حوزه های علمیه برادران و کمیته امداد امام خمینی (ره) با موضوع بررسی ظرفیت تشکل های حوزوی در ایجاد شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام المنفعه بر گزار شد.

در این نشست که با حضور مرتضی برگستان سرپرست اداره کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران، سیدعلی میرمطلبی مدیرکل دانش آموختگان حوزه های علمیه برادران و بهمن دستاری مدیر کل هماهنگی شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام المنفعه کمیته امداد بر گزار شد ضمن بررسی تعامل و همکاری گذشته سه نهاد راهکارهای توسعه و بهره برداری از ظرفیت تشکل های حوزوی در ایجاد شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام المنفعه مورد بررسی قرار گرفت.

مرتضی برگستان سرپرست اداره کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران در این نشست گفت: برای توسعه فرهنگ احسان و نیکوکاری میان اقشار مردم لازم است شبکه ای از طلاب در فضای مجازی تشکیل شود تا ضمن ارائه مطالب مفید در این زمینه به ایشان  تجربه افراد موفق به طلاب منتقل گردد.

وی افزود: مرکز مدیریت حوزه­ های علمیه خواهران دارای ظرفیت های نهفته بزرگی است و خواهران طلبه میتوانند با حضور در مجامع بانوان فرهنگ احسان و نیکوکاری را بیش از گذشته در خانواده نهادینه کنند.

سرپرست اداره کل دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران گفت: خواهران طلبه این توانایی را دارند که با حضور در مساجد و هیئت های مذهبی زمینه تشکیل گروه های داوطلب را برای امداد نیازمندان و تبلیغ فرهنگ احسان را ایجاد و توسعه بخشند.

در ادامه نشست سیدعلی میرمطلبی مدیرکل دانش آموختگان حوزه های علمیه برادران با اشاره به ظرفیت حوزه های علمیه حوزه در زمینه تشکل ها وشبکه سازی، بستر ایجاد شده در حوزه های علمیه برادران را شامل موارد زیر دانست:

1) بیش از 4 هزار روحانی طرح هجرت ومستقر

2) مساجد فعال روحانی محور

3) تشکل های حوزوی خودجوش

4)  روحانیون ساکن در قم ،براساس برش استانی وآموزش های لازم

در این نشست همچنین  بهمن دستاری مدیر کل هماهنگی شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام المنفعه کمیته امداد ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه گفت: : بیش از 1400 نقطه  شبکه نیکوکاری در قالبهای مختلف وجود دارد که تلاش میکنیم در سال جاری این عدد به 2 هزار نقطه افزایش پیدا کند و در این راه نقش خواهران و برادران طلبه بسیار بارز است و نمونه های بی نظیری از فعالیت ایشان در مجموعه کمیته امادا به ثبت رسیده است.

وی افزود ما در نظر داریم با برنامه ریزی و تعامل سازنده با حوزههای علمیه خواهران و برادران استفاده مطلوب از ظرفیت حوزویان زمینه نیکاکاری مردم را توسعه و تعمیق بخشیم و در اجرای این هدف حضور خواهران و برادران طلبه از اهمیت بالایی برخوردار است.