آیین نکوداشت خواهران مبلغ و خادم اربعین حسینی (ع) برگزار شد

شناسه خبر : 69511

1397/09/25

تعداد بازدید : 141

آیین نکوداشت خواهران مبلغ و خادم اربعین حسینی (ع) برگزار شد

آیین نکوداشت خواهران مبلغ و خادم اربعین حسینی (علیه السلام) برگزار شد

در این مراسم معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران در سخنانی ضمن تبیین ابعاد حماسه حسینی، این حماسه را زمینه‌ساز قیام حضرت مهدی عجل الله فرجه الشریف دانست و گفت: پرچم سرخ امام حسین علیه السلام نشان می‌دهد که حرکت حسینی همچنان استمرار دارد و تا تشکیل حکومت مهدوی ظهور امام عصر تداوم دارد.


وی با اشاره به ریشه‌های الهی انقلاب اسلامی گفت: قبل از انقلاب اسلامی دو جریان کفر به عنوان قطب‌های جهان شناخته می‌شد که شامل لیبرالیسم و مارکسیسم بود، اما انقلاب اسلامی به عنوان یک حرکت جدید ظهور کرد و میدان جدید به میدان مقابله کفر و ایمان تبدیل شد.


معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با طرح این سئوال که چرا باید به اربعین به عنوان یک حرکت جهانی نگاه کرد، افزود: اولین عنصر در تشکیل حرکت جهانی، وحدت ملت‌ها است که در حرکت اربعین دیده می شود.
وی با اشاره به ضرورت آمادگی ملت‌ها برای ظهور منجی خاطرنشان کرد: آمادگی ملت‌ها و مستضعفان برای از میان بردن ظلم و جور ضروری است.


معصومه ظهیری با اشاره به نقش اساسی مردم در حرکت اربعین یادآور شد: همان گونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند باید مردمی بودن اربعین مورد توجه قرار گیرد.


وی حرکت مردمی اربعین را یک تمرین برای ظهور منجی عالم بشریت دانست و خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های آخرالزمان که منتهی به حکومت مهدوی می‌شود، گسترش امور خیرخواهانه و مردمی است که به صورت تام در آن حکومت محقق خواهد شد.


معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه محبت به اهل بیت علیهم السلام وصیت پیامبر اسلام است، افزود: نمی‌توانیم بگوییم اهل بیت را دوست داریم اما زمینه حکومت ایشان را فراهم نمی‌کنیم.


وی در قسمت دیگری از سخنان ضمن تجلیل از تلاش‌های بانوان طلبه خادم اربعین حسینی یادآور شد: لازم است با جذب طلاب مستعد دیگر شبکه تبلیغی خود را گسترش دهیم.


معصومه ظهیری اضافه کرد: ورود طلاب برای تبلیغ در عرصه بین‌الملل ضروری است و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برای راه‌اندازی تشکل‌های موردنیاز این عرصه آمادگی دارد.


وی گفت: در نظر داریم در آینده همایش نظام‌سازی تبلیغی در عرصه بین‌الملل را برگزار کنیم.