نگاه انقلاب اسلامی مقابله بین کفر و ایمان است

شناسه خبر : 71462

1397/10/20

تعداد بازدید : 134

نگاه انقلاب اسلامی مقابله بین کفر و ایمان است

معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران در جمع مبلغین مدارس علمیه خواهران استان گلستان ضمن بررسی دستارودهای انقلاب اسلامی و ارتقای سطح کیفت تحول در کشور نگاه انقلاب اسلامی را مقابله بین کفر و ایمان دانست.

 

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران کشور در ادامه دستاوردهای انقلاب را به لحاظ کمی و کیفی مورد بررسی قرار داد و بیان کرد: اگر نگاه آماری به دست آورد انقلاب اسلامی داشته باشیم در حد و اندازه شمارش نمی گنجد، زیرا به تعداد نهادها و وقایع پیرامون باید احصا کرد، اما آنچه اهمیت دارد توجه به کیفیت نوع تحول انقلاب است.

 

ظهیری با بیان این که در دهه سوم انقلاب اسلامی، جایگاه انقلاب به گونه‌ای بود که منجر به تثبیت ارزش‌ها و صدور انقلاب شد، ابراز کرد: بیش از 100 کشور در داخل ایران طلبه دارند و به همین تعداد، کشور ما نیز حوزه و پایگاه علمی در کشورهای دیگر دارد، بنابراین دهه سوم، دهه مهندسی انقلاب است.

 

وی پیرامون دهه چهارم به عنوان دهه بالندگی انقلاب بیان کرد: انقلاب در این دهه به بلوغ رسید، دهه‌ چهارم زمان رسیدن انقلاب بر قله‌های رفیع افتخار است که در سایه‌سار یک نگاه روشن محقق شد.

 

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به تاریخ قبل از وقوع انقلاب اسلامی عنوان کرد: قبل از انقلاب، دو بلوک غرب و شرق وجود داشت، بلوک غرب به‌معنای تفکر لیبرالیستی و برخواسته از جریانات اومانیسم و انسان‌گرایی مقابه با دین بود.

ظهیری ادامه داد: قدرت دیگر در جهان نیز جریان مارکسیسم، کمونیسم و هر جریان وابسته به شرق بود و این به معنای شرق جغرافیایی نیست، بلکه شرقِ جغرافیایی این جریان را هدایت می کرد؛ در حقیقت، مقابله این دو جریان، مقابله جریان‌های کفر در انحصار‌طلبی بود.

وی تشریح کرد: انقلاب اسلامی، نگاهی بدیع و تحولِ تغییر و تبدیل به یک جریان جدید تحت عنوان "مقابله بین کفر و ایمان" بود، انقلاب حرکتی‌رو به جلو بوده و برای مسائلی مانند مقابله با کفر، عدالت‌خواهی و قداست زنان در کشور اهمیت زیادی قائل است.

معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور با بیان اینکه قیام مردم ایران در بهمن 57  برای اقامه عدل و قسط بود، توضیح داد: به همین خاطر این مبارزه مورد توجه دنیا قرار گرفت و در شرایط کنونی دشمنان برای نفوذ میان مردم نقشه می‌کشند.


ظهیری اظهار کرد: انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف دستاوردهای بسیاری داشته و فقط برای توسعه و پیشرفت ایجاد نشده است، ما برای حق‌‌گرایی و اقامه عدل و داد انقلاب کردیم.


وی به جانفشانی شهدا و جانبازان در راه انقلاب اسلامی اشاره کرد گفت: این انقلاب اسلامی گران بدست آمده است، اندیشه انقلاب اسلامی مقاومت، ایستادگی در برابر کفر و نه‌گفتن به قدرت‌های زورگو و انحصارطلب در دنیا بود و این باید توسط مبلغان تبیین شود.


ظهیری با بیان اینکه متاسفانه سبک زندگی اسلامی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است را جدی نگرفته‌ایم، گفت: 17 دی ماه سالروز کشف حجاب توسط رضاخان بود، تا قبل از انقلاب اسلامی به زن با دیدگاهی دست دوم و تحجرگرایانه و ابزاری نگاه می‌شد اما خوشبختانه امروزبا ظهور انقلاب زن و بانوان ما مسلمان و عفیفه و مشمول عدالت اجتماعی هستند.

وی گفت: فضای مجازی فضای فرصت‌ها است و مقام معظم رهبری ارزش فضای مجازی را به اندازه انقلاب اسلامی می‌دانند، به همین دلیل باید بالندگی و ارزش‌های انقلاب  اسلامی  که برگرفته از قرآن و عترت است را در این بستر به همگان صادر کنیم.


معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور راه اندازی تشکل‌های مذهبی را با سر فصل‌هایی همچون مبارزه با غرب‌گرایی، تبلیغ زبان مبارزه، محیط زیست و غیره را ضروری دانست و گفت: شما مبلغان باید برای گروه ها طرح و نقشه معماری تخصصی داشته باشید تا بتوانید به جذب افراد و انتقال مفاهیم دینی بپردازید