همکاری حوزه های علمیه خواهران و مدارس معارف اسلامی صدرا

شناسه خبر : 83296

1398/08/18

تعداد بازدید : 291

همکاری حوزه های علمیه خواهران و مدارس معارف اسلامی صدرا
جلسه مشترك نمایندگان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با معاون فرهنگی سازمان مدارس معارف اسلامی صدرا به منظور بررسي شرايط مناسب و استفاده از ظرفيت هاي حوزه هاي علميه خواهران جهت همكاري با مدارس صدرا، برگزار شد.

مدیرکل دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران ضمن خوش آمد گویی به معاون فرهنگی سازمان مدارس معارف اسلامی صدرا بر لزوم همكاري هاي بيشتر و استفاده سودمند از دانش آموختگان در اين مدارس تاكيد كرد و از آمادگی حوزه¬های علمیه خواهران جهت همکاری با سازمان مدارس صدرا خبر داد.
مرتضی برگستان افزود: طرح روشنا که سازمان مدارس معارف اسلامی با اجرای آن زمینه آشنا شدن دانش آموزان با نحوه زندگی طلاب و حوزه¬های علمیه خواهران را فراهم می کند، طرح بسیار خوبی است و لازم است در کنار این طرح بحث استقرار طلاب در مدارس و در اختیار گرفتن مدیریت و سایر بخش های تربیتی نیز در دستور کار سازمان مدارس صدرا قرار گیرد تا دانش آموزان از طریق زندگی با طلاب به راحتی با معارف اسلامی آشنا شوند.


معاون فرهنگي مدارس صدرا، در این جلسه با اشاره به نحوه و هدف و فرآيند تأسیس مدارس صدرا گفت: مدير كل سازمان تبلیغات اسلامی هر استان درخواست تأسيس مي دهد، سپس درخواست در شوراي معارف بررسي مي شود و درصورت واجد شرايط بودن مجوز صادر مي شود.
حجت الاسلام نصيري در خصوص عملكرد مدارس صدرا افزود: ما 161 مدرسه داريم كه 2مدرسه درسطح دبستان و 31 مدرسه متوسطه اول و مابقي  مدارس درسطح متوسطه دوم فعاليت مي كنند و تامين بودجه این مدارس با مديركل استان است.
وی تاکید کرد: هدف از تاسيس مدارس صدرا آمادگي و مقدمه ورود به حوزه هاي علميه  مي باشد که اخيرا با استقرار تيم جديد اين ماموريت با جدیت پيگيري مي شود.
در بخش دیگری از این جلسه رئيس اداره پشتيباني و كار آفريني فرهنگي توضيحاتي در خصوص دانش آموختگان مركز مديريت و قابليت هاي فراوان آنان براي انجام مسئوليت هاي متعدد علمي و اجرايي بيان ارائه کرد.  حجت الاسلام جواني ضمن ابراز تمايل نسبت به همكاري هاي دوجانبه مدارس صدرا و حوزه هاي علميه خواهران با درنظر گرفتن وجوه اشتراكات مانند يكسان بودن هدف و پراكندگي مدارس و حوزه هاي علميه درسراسر كشور به لحاظ سخت افزاري گفت: مسئولين مدارس صدرا درصورت داشتن طرح هاي هدفمند و منضبط ،متناسب با شئونات دانش آموختگان حوزه هاي علميه  به منظور اشتغال و همكاري هاي في مابين اعلام نمايند.