راه اندازی مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره در حوزه‏ های علمیه خواهران

شناسه خبر : 91835

1399/03/06

تعداد بازدید : 610

راه اندازی مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره در حوزه‏ های علمیه خواهران

حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده، رئیس اداره مشاوره و خانواده حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اهمیت و کارایی مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره در جامعه و اینکه بسیاری از مراجعان این مراکز خواهان دریافت خدمات روان شناسی و مشاوره با رویکرد اسلامی هستند گفت:معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران با همکاری سازمان نظام روان شناسی و مشاوره  اقدام به راه اندازی مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره در حوزه های علمیه خواهران نموده است.

رئیس اداره مشاوره و خانواده حوزه های علمیه خواهران درخصوص هدف از راه اندازی این مراکز افزود: مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره با هدف ارائه خدمات به طلاب، اساتید و کارکنان حوزه های علمیه خوراهران  و عموم مردم راه اندازی خواهد شد.  

وی با اشاره به مراحل تصویب آیین نامه این مراکز ادامه داد: آئین نامه مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره در کمیسیون فرهنگی شورای علمی تربیتی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در حال نهایی شدن و تایید است.

علیزاده افزود: باتوجه به لزوم اجرای آزمایشی این آیین نامه و بررسی فرایند اجرا و رفع نواقص، اولین مرکز خدمات روان شناسی و مشاوره حوزه‏ های علمیه خواهران در بندرعباس افتتاح شده و به صورت آزمایشی و محدود در حال ارائه خدمات به مراجعه کنندگان است.

حجت الاسلام مهدی علیزاده، رئیس اداره مشاوره و خانواده حوزه های علمیه خواهران در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با راه اندازی مراکز خدمات روان شناسی و مشاوره در سطح کشور گام مؤثری در راستای ارتقای سطح آرامش روانی و معنوی جامعه برداریم.