نشست اداره امور زنان و خانواده با مسئولین کمیته امداد امام خمینی (ره) پیرامون مراکز نیکوکاری حوزه های علمیه خواهران

شناسه خبر : 92474

1399/03/19

تعداد بازدید : 344

نشست اداره امور زنان و خانواده با مسئولین کمیته امداد امام خمینی (ره) پیرامون مراکز نیکوکاری حوزه های علمیه خواهران
خانم دکتر میر علی ملک رئیس اداره امور زنان و خانواده مرکزمدیریت حوزه های علمیه خواهران از اولین نشست برخط در سال 1399 با مسئولین کمیته امداد امام خمینی (ره) پیرامون مسائل و برنامه های پیش روی مراکز نیکوکاری حوزه های علمیه خواهران خبر داد.

دراین جلسه که با حضور مدیر اداره کل فرهنگی تربیتی جناب حجه الاسلام و المسلمین نامخواه و همکاران اداره امور زن و خانواده در مرکز مدیریت و مدیر اداره کل مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) همراه با همکاران آن اداره برگزار شد، پیرامون انتظارات و مسائل پیش رو و روند فعالیت مراکز نیکوکاری در حوزه های علمیه خواهران بحث و تبادل نظرشد.

حجه الاسلام و المسلمین  نامخواه در این نشست ضمن تشکر از خدمات و همکاری های صورت گرفته کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای راه اندازی 128 مرکز نیکوکاری در کل کشور اظهار داشت: کنشگری اجتماعی از مهم ترین مسائلی است که باید در حوزه مددکاری اجتماعی در سطح حوزه های علمیه رشد و نمویابد و این امر از طریق این نوع مراکز دست یافتنی است.
وی در این نشست از مسائل و دستاوردهای مراکز نیکوکاری در ایام شیوع کرونا و پیش از آن خبر داد و گفت: دستاودهای مراکز نیکوکاری در زمان کوتاه شروع به فعالیت قابل تقدیر است و این مهم که برحسب روحیه مددکاری و مهر ورزی بانوان حوزوی بدست آمده بسیار ستودنی است .
دکتر میر علی ملک  نیز ضمن سپاس از همکارهای دلسوزانه و مجدانه مسئولین کمیته امداد در این امر افزود: طی نظر سنجی های صورت گرفته از مراکز نیکوکاری در کل کشور رضایت نسبی از راه اندازی این مراکز وجود دارد و حدود 78 درصد مسئولین مراکز از راه اندازی آن ابراز خرسندی کرده اند.
وی در ادامه گفت: البته مسائل و مشکلات همیشه در ابتدای فعالیت ها وجود دارد که به نظر می رسد در مورد مراکز عموم مسائل به علت عدم آگاهی نسبت به امکان و نوع خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) است که پیشنهاد می شود نسبت به این امر از طرف ارگان مربوطه برنامه ریزی هایی صورت گیرد.
در ادامه نشست مهندس دستاری مدیرکل مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز ضمن سپاس از خدمات ارزنده مراکز نیکوکاری حوزه های علمیه گفت: اکثر مسائل مطرح شده از طرف مسئولین مراکز نیکوکاری قابل حل است و کمیته های امداد استانی باید حداکثر همکاری را با مراکز نیکوکاری در حوزه های علمیه خواهران داشته باشند.
وی افزود: مراکز نیکوکاری حوزه های علمیه نسبت به مراکز دیگر در راستای خدمات فرهنگی و اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند و ما از این نوع خدمات در این مراکز در کنار خدمات مادی برای نیازمندان استقبال می کنیم.
وی در ادامه گفت: در کمیته امداد امام خمینی(ره) واحد های زیادی جهت ارائه به نیازمندان اعم از خدمات اشتغال زایی و مساعدت به بیماران و ... وجود دارد که مسئولین مراکز با اطلاع از آنها می توانند به طلاب نیازمند و افراد  منطقه خود خدمات بیشتری ارائه نمایند.
وی در پایان ضمن ابراز امیدواری از روند رو به رشد فعالیت ها در مراکز نیکوکاری حوزه های علمیه خواهران افزود:  امید است که با همکاری و مشارکت حوزه های علمیه خواهران قدم های موثری را در جهت رفع مسائل معنوی و مادی خانواده های نیازمند برداریم.