طرح های اداره امور زنان و خانواده به مناسبت روز ملی خانواده

شناسه خبر : 94663

1399/07/28

تعداد بازدید : 4565

طرح های اداره امور زنان و خانواده به مناسبت روز ملی خانواده
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران از راه اندازی ۳ برنامه کلان به مناسبت روز ملی خانواده خبر داد.

معصومه ظهیری، ضمن گرامیداشت روز ملی خانواده، اظهار داشت: مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با هدف تحکیم بنیان خانواده و در راستای تسهیل و ترویج ازدواج آسان اقدام به راه اندازی3 برنامه کلان با عنوان های«یک کوچه به ازدواج»، «خانه فیروزه ای» و «جهیزیه آسمانی» کرده است.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور درخصوص پویش «یک کوچه به ازدواج» اظهار داشت: هدف از راه اندازی پویش «یک کوچه به ازدواج» تامین جهیزیه برای زوجین نیازمند است که در این طرح حدود 130 مرکز نیکوکاری حوزه های علمیه خواهران فعالیت خواهند داشت؛ لازم به ذکر است مسجد مقدس جمکران نیز در تبلیغ و حمایت معنوی این طرح مشارکت دارد.


خانم ظهیری به دومین برنامه اشاره کرد و اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه های حوزه های علمیه خواهران در تسهیل امر ازدواج جوانان، راه اندازی طرح جهیزیه آسمانی با تعامل خیریه حضرت رقیه (سلام الله علیها) است که مهمترین هدف این طرح تهیه جهیزیه مناسب و ارزان قیمت برای طبقات ضعیف و اقشار کم درآمد خواهد بود.

جهت دانلود پیوست های طرح جهیزیه آسمانی کلیک فرمایید

وی افزود: متقاضیان در طرح «جهیزیه آسمانی» می توانند با نام نویسی در مراکز نیکوکاری مدارس علمیه خواهران اقدام به تهیه جهیزیه کنند؛ اقلام جهیزیه در پک های مختلف از 7 میلیون تومان تا ۱۶ میلیون تومانی تعریف شده است.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور ادامه داد: خیریه حضرت رقیه
(سلام الله علیها) با ۱۳ نمایندگی در کلیه استان ها در اجرای طرح «جهیزیه آسمانی» مشارکت خواهند داشت. 44قلم از اقلام اساسی جهیزیه به کسانی که از سوی مدارس علمیه معرفی می شوند و با تخفیف ویژه تحویل داده خواهد شد.
وی سومین برنامه را طرح «خانه فیروزه ای» بیان کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی و اوقات فراغت تابستانی طلاب بر آن شدیم برنامه هایی را برای طلاب و خانواده آنان برگزار کنیم.
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور ادامه داد:
این طرح در قالب سلسله مسابقات و با هدف مهارت افزایی بانوان حوزوی در سه بخش کتابخوانی، تولیدات مکتوب و تولیدات رسانه ای مانند کلیپ، عکس نوشته و فلش کارت با محوریت مهارت های زندگی برگزار می شود.

آغاز طرح از ۲۵ مرداد  و مهلت ارسال آن از15 شهریور ماه تا 25 مهر ماه خواهد بود.

دستورالعمل و پیوست طرح خانه فیروزه ای

دریافت لیست منابع مسابقه
دریافت دستورالعمل
لینک ورود به کلاس برای طلاب
لینک ورود برای غیرطلبه ها(نام کاربری کد ملی و رمز عبور شماره تلفن می باشد)

آیدی در پیام رسان ها جهت بارگزاری منابع مکتوب و غیر مکتوب 

1399firoozei @( ایتا) firoozei1399@( سروش)

لطفا مشخصات کامل خود را اعم از نام، نام خانوادگی، طلبه یا غیر طلبه بودن، سن و شماره همراه را در فایل ارسالی وارد نمایید و در صورت نیاز سوالات خود را از طریق آیدی1399firoozei@( ایتا) مطرح فرمایید.