بعد از ظهر یک روز معمولی منتشر شد

شناسه خبر : 113241

1400/08/10

تعداد بازدید : 365

بعد از ظهر یک روز معمولی منتشر شد

بعد از ظهر یک روز معمولی منتشر شد

 

داستان نویسی و داستان گویی، همواره تجربه‌ی جدیدی به دنیا انسان ها اضافه می‌کنند. علاوه بر آن، باعث شناخت شخصیت‌ها ، زندگی کردن با آن‌ها و گسترده شدن جهان ما می‌شود و لذتی وصف ناشدنی دارد.

 

داستان های کوتاه فارسی یا همان ایرانی از گذشته تا امروز مسیرهای متفاوتی را در محتوا، زبان و ساختار طی کرده‌اند. گاهی سراغ مسائل اجتماعی یا فرهنگی رفته‌اند، زمانی به درونیات شخصیت‌ها پرداخته‌اند و برخی دیگر به کنکاش در مسائل و روابط پیچیده‌ی مردم طبقه‌ی متوسط جامعه مشغول شده‌اند.

 

مریم میرزایی و سید معصومه معنوی، دو نویسنده خوش نام  عرصه حوزوی، کتاب بعد از ظهر یک روزمعمولی، را با هدف پر کردن اوقات فراغت افراد در زمان قرنطینیه بیماری کرونا،  با محوریت ۱۰داستان کوتاه، در ژانر اجتماعی، درباره زندگی افراد عادی در جامعه نوشته اند.

 

این ۱۰داستان کوتاه مجزا از یکد یگرند و در عین حال هر کدام با احساسی لطیف و کلماتی ساده و قابل فهم نوشته ‌شده اند که هر خواننده و البته شنونده‌ای را به وادی واقعیت زندگی افراد جامعه می‌کشاند.

 

 علاوه بر این در این کتاب مریم میرزایی و سید معصومه معنوی،به اتفاقات کاملا ساده و روزمره، افراد جان بخشیده و آن‌ها را به عنصری پویا در داستان‌هایشان تبدیل کرده اند.

 

نویسندگان  کتاب بعد از ظهر یک روزمعمولی ، درتمامی 10داستانشان، صادقانه و بی‌پروا به رفتار ها واتفاقات اجتماعی پرداخته و خواننده ها را در مسیررویداد هر داستان قرار می دهند.

 

در این کتاب 70  صفحه ای،10داستان کوتاه فارسی راجع به آدم‌هایی می‌خوانیم که بسیار بسیار آشنا و نزدیک به نظر می‌رسند. هرکسی که این مجموعه‌ را بخواند، ممکن است تصور کند آدم‌های داستان‌هایش را دیده یا فکر کند هر روز جلوی خانه‌اش نشسته و مردم محله را تماشا کرده است.

 

در هر داستان شخصیت به سرعت و با کوتاه‌ترین عبارات معرفی می‌شود. عنوان اغلب داستان‌ها، نام آدمی است که داستان زندگی او را می‌خوانیم و بلافاصله در همان ابتدا توصیف‌های مختصری راجع به وضعیت ظاهری یا خصوصیات اخلاقیش می‌بینیم.