برگزاری دوره عمومی آموزش پیشگیری از اعتیاد با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر

شناسه خبر : 114661

1400/09/03

تعداد بازدید : 881

برگزاری دوره عمومی آموزش پیشگیری از اعتیاد با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر
مدیر کل امور دانش آموختگان معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران از برگزاری دوره عمومی آموزش پیشگیری از اعتیاد خبر داد.

مرتضی برگستان گفت: یکی از آسیب های مهم اجتماعی، اعتیاد به مواد مخدر است و بهترین راه برای مبارزه با این معضل اجتماعی پیشگیری از گرفتار شدن جوانان و عموم مردم در دام این بلای خانمان سوز است. در این زمینه معاونت فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در راستای عمل به وظایف خود در پیشگیری از اعتیاد، دور دوم «دوره عمومی آموزش پیشگیری از اعتیاد» را با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار می نماید.
وی با بیان این که  این دوره به صورت مجازی برای کارکنان، اساتید، دانش آموختگان و طلاب علاقه مند مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور برگزار می گردد افزود: با توجه به گسترش اعتیاد در میان جامعه زنان و به منظور افزایش آگاهی مادران در زمینه پیشگیری از اعتیاد فرزندان، در دوره جدید دو ساعت برنامه، مخصوص موضوع اعتیاد زنان و فرزندپروری به دوره عمومی پیشگیری از اعتیاد زنان اضافه شد.
توضیحات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام و زمان برگزاری دوره را در ادامه بخواهید:

زمان شروع و پایان دوره و نحوه ورود به کلاس؛
دوره از تاریخ 3/9/1400 شروع می شود. و آخرین مهلت ورود به دوره 23/9/1400 و آخرین مهلت اتمام دوره و شرکت در آزمون پایانی 30/9/1400 خواهد بود.
جهت ورود به دوره، در کوثرنت https://account.whc.ir از بخش سامانه ها وارد سامانه سیما شوید.
 


 و در سامانه سیما روی بخش دوره ها کلیک کرده، از قسمت میز کار، «معاونت فرهنگی تبلیغی» را انتخاب نمایید و سپس از میان دوره های موجود، به «دوره عمومی پیشگیری از اعتیاد» وارد شوید.
 چنانچه قبلا وارد این دوره شده باشید در بخش «دوره ها» قابل مشاهده نخواهد بود؛ چون بعد از یک بار ورود به این دوره، در مراجعات بعدی باید از بخش «در حال یادگیری» وارد کلاس شوید.
 

ویژگیهای دوره؛
1.    داشتن آزمون های برخط پایان درس و آزمون برخط پایان دوره؛
2.    اعطاء گواهینامه قبولی در «دوره عمومی پیشگیری از اعتیاد» به قبول شدگان در آزمون پایان دوره؛
3.    8 ساعت بودن مدت زمان دوره؛
4.    مجازی بودن دوره؛
5.    رایگان بودن شرکت در دوره.

نحوه برگزاری آزمون ها؛
برای این دوره در همان کلاس درس، دو نوع آزمون در نظر گرفته شده است؛
1.    یک آزمون در پایان هر درس آمده و لازمه شرکت در آزمون هر درسی قبولی در آزمون درس های قبلی است؛ نمره قبولی در آزمون پایان هر درس کسب امتیاز 75 از 100 است.
2.    آزمون دیگری هم از همه دروس در پایان دوره آمده است و شرکت کنندگان بعد از قبولی در آزمون همه درس ها می توانند در این آزمون پایانی شرکت کنند. نمره قبولی در آزمون پایان دوره کسب امتیاز 70 از 100 می باشد.
3.    تعداد دفعات شرکت در هر آزمون حداکثر 3 بار می باشد.
4.    موفقیت در آزمون ها منوط به مشاهده کامل و با دقت تمامی فیلم ها است.

مهلت شرکت در آزمون
شرکت کنندگان بعد از آمادگی برای آزمون هر زمان که خواستند می¬توانند در آزمون شرکت کنند و آخرین مهلت شرکت در آزمون پایانی 30/9/1400 خواهد بود.

امتیازات شرکت در دوره
1.    شرکت کنندگان در دوره پیشگیری از اعتیاد از تدریس بهترین اساتید بهره مند خواهند شد؛
2.    گواهینامه معتبر برای شرکت کنندگان در دوره از ستاد مبارزه با مواد مخدر صادر خواهد شد؛
3.    شرکت کنندگان در این دوره (چنانچه حداقل دارای مدرک سطح 2 باشند) برای دوره تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد در اولویت خواهند بود و کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد در تعامل با ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت اجرای برنامه¬های پیشگیری از اعتیاد به کار گرفته خواهند شد.
4.    بعد از پایان دوره عمومی پیشگیری از اعتیاد، دوره تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد برای استان های 1. سیستان و بلوچستان، 2. چهارمحال و بختیاری، 3. کهکیلویه و بویراحمد، 4. هرمزگان و 5. خوزستان در سال جاری برگزار خواهد شد و افرادی که از سایر استان ها در دوره عمومی پیشگیری از اعتیاد شرکت کنند در سال¬های آینده به دوره تربیت کادر متخصص پیشگیری از اعتیاد دعوت خواهند شد.

راه های ارتباطی
1.    اساتید و طلاب محترم در صورت بروز مشکل و نیاز به توضیح بیشتر می توانند به معاونان محترم فرهنگی مدارس علمیه مراجعه نمایند.
2.    دانش آموختگان محترم در صورت بروز مشکل و نیاز به توضیح بیشتر در مورد این دوره می توانند به کانون های دانش آموختگان مدارس علمیه مراجعه کنند.

 

پربازدیدترین اخبار

معرفی سامانه نجم
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹

معرفی سامانه نجم