آسیب شناسی "نظام مسائل مدارس علمیه خواهران در عرصه قرآن و عترت" کلید خورد

شناسه خبر : 133983

1402/02/20

تعداد بازدید : 69

آسیب شناسی
طرح بررسی و آسیب شناسی نظام مسائل مدارس علمیه خواهران کشور، از سوی اداره معارف قرآن و اهل بیت(ع) معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، رئیس اداره معارف قرآن و اهل بیت(ع) معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران، در گفتگویی بیان داشت: طرح بررسی آسیب شناسی نظام مسائل مدارس علمیه خواهران در دستور کار قرار گرفت.

خانم سمیه مقیمی بیان داشت: در این طرح بررسی نظام مسائل،نقاط ضعف و قوت کانون های نورالثقلین در مدارس علمیه، از سوی مدارس و استان شناسایی شده و با ارائه راهکار در ستاد بررسی می شود و در نهایت بسته اقدام پیشنهادی به استان ها ارسال می شود.

 وی، به نقش مهم و مؤثر کانون های نورالثقلین در پيشرفت و ارتقای فعالیت ها در عرصه معارف قرآن و اهل بیت(ع) در مدارس علميه خواهران اشاره کرد و افزود: به همین دلیل، این طرح با هدف ارتقاء عملکرد کانون های نورالثقلین در سطح کشور انجام می شود و از معاونان محترم استان ها درخواست می شود که گزارش آن را تا پایان خرداد ماه 1402، به اين معاونت ارسال نمایند.

رئیس اداره معارف قرآن و اهل بیت(ع) معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران، از جمله موارد مورد تاکید در این طرح را تشویق برای تشکیل کانون نورالثقلین برای مدارس فاقد کانون، ترميم و تکمیل اعضاي کانون‌های نورالثقلین در موارد ضعیف و خیلی ضعیف؛ فعال سازي اعضاي کانون‌های نورالثقلین در عرصه‌های مختلف قرآنی و معارفی؛ برگزاری جلسات توجیهی برای کانون‌ ها به منظور تبيين و بازخواني شرح وظايف کانون‌های نورالثقلین و نیز قوانین و ضوابط مصوب و ابلاغی مرکز، پیگیری تشکیل جلسات منظم اعضای کانون‌های نورالثقلین مدارس و تشويق کانون‌های نورالثقلین فعال و موفق و معرفي آنان به عنوان الگو به ساير مدارس عنوان کرد.

خانم مقیمی، اهتمام به جذب اساتید و فعالین و مؤثرین فرهنگی و قرآنی تراز اول در اعضای کانون‌های نور الثقلین؛ اهتمام به گسترش و ارتقای اخلاقی و تربیتی در فعالیت‌های کانون‌های نور الثقلین؛ تلاش در جهت اثربخشی فعالیت‌های عرصه معارف قرآن و اهل بیت(ع)؛ و جذب خیرین برای پیشبرد هرچه بهتر فعالیت‌های قرآنی را از دیگر برنامه های درخواستی ستاد از کانون های نورالثقلین عنوان کرد.

وی در پایان تاکید کرد: معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران، از هرگونه طرح، برنامه، ابتکار و ایده های نو و جدید مدیریت‌های محترم استانی و مدارس علمیه كه منجر به فعال شدن و ايجاد انگيزه بيشتر کانون‌های نورالثقلین در واحدهای تابعه گردد، استقبال می‌کند.

پربازدیدترین اخبار

معرفی سامانه نجم
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹

معرفی سامانه نجم