حضور فعال خواهران مبلغ در موکب بانوان فاطمی عمود 1222

شناسه خبر : 136346

1402/06/17

تعداد بازدید : 28

حضور فعال خواهران مبلغ در موکب بانوان فاطمی عمود 1222
جمعی از مبلغان خواهر با حضور در موکب بانوان فاطمی در عمود 1222 در مسیر نجف به کربلا در ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)،به کارهای تبلیغی پرداختند.
خانم مقیمی، رئیس اداره معارف قرآن و اهل بیت(ع) حوزه های علمیه خواهران، در گفتگویی به فعالیت موکب بانوان فاطمی در عمود 1222 در مسیر نجف به کربلا در ایام اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: فعالیت این موکب از روز سه شنبه 7شهریور آغاز شده و تا روز اربعین ادامه داشت.
 
وی با اشاره به حضور بانوان مبلغ در این موکب گفت: در این موکب مبلغان در دو محور مشاوره و پاسخگویی به خدمت رسانی به زائران اباعبدالله پرداختند که مشاوره شامل مباحث خانواده مانند ازدواج، زناشویی و ... و مباحث تربیت کودک و پاسخگویی نیز شامل احکام و مسائل اعتقادی بوده است.
 
خانم مقیمی از استقبال خوب زائران از برنامه های فرهنگی موکب بانوان فاطمی خبر داد و افزود: در بسیاری مواقع خود زائران با حضور در موکب، از مبلغان درخواست مشاوره داشتند و در مواردی هم مبلغان موکب، با حضور در بین زائران، با آنان هم صحبت شده و به کار تبلیغی می پرداختند. در مواردی نیز علاوه بر فعالیت در فضای غرفه بانوان، به موکب های اطراف مراجعه کرده و به سوالات شرعی و مسائل اعتقادی و یا درخواست های مشاوره دیگر افراد، پاسخ می دادند.
 
مسئول غرفه بانوان موکب بانوان فاطمی، از دیگر برنامه های اجرا شده در این موکب را برگزاری مراسم روایتگری سیره شهدا، برپایی اجتماع بزرگ بانوان فاطمی و زینبی در خیمه بزرگ قرآنی عمود ۱۲۲۲ و حمایت از قرآن کریم، برپایی مراسم عزاداری ایام اربعین حسینی با حضور زائران اباعبدالله الحسین(ع) با نوای مداح اهل بیت(ع) حاج حسن شالبافان در این ایام، برگزاری مراسم ادای احترام به قرآن کریم و امضای طومار محکومیت هتک حرمت ساحت مقدس قرآن کریم در غرب، قرائت دعای پرفیض کمیل، اجرای همخوانی و تواشیح با حضور گروه های مختلف ملی و بین المللی، برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین المللی و اقامه نماز مغرب و عشاء، فراهم کردن وسایل تفریح و بازی کودکان در غرفه مادر و کودک، و اهدای جوایز به مادران حسینی و ... عنوان کرد.

پربازدیدترین اخبار

معرفی سامانه نجم
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹

معرفی سامانه نجم