فقر و طلاق یکدیگر را تشدید می کنند/باید از گسترش این پدیده حلال مورد نقرت اسلام جلوگیری کرد

شناسه خبر : 51531

1396/09/06

تعداد بازدید : 174

فقر و طلاق یکدیگر را تشدید می کنند/باید از گسترش این پدیده حلال مورد نقرت اسلام جلوگیری کرد
آیت الله حسینی بوشهری گفت: متاسفانه فقر و طلاق با یکدیگر رابطه دارند و یکدیگر را تشدید می کنند و باید بکوشیم تا از طلاق جلوگیری شده و این روند کاهش یابد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم امروز (5 آذر) در جلسه دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: فقر فرهنگی موجب آسیب های اجتماعی می شود و باید با فرهنگ سازی جلوی این موضوعات را بگیریم.

وی گفت: همه در کاهش آسیب های اجتماعی وظیفه دارند و باید بتوانیم باتمام وجود در رفع مشکلات جامعه تلاش کرده و گام برداریم.

 

امام جمعه قم به مشکل بیکاری در جامعه اشاره کرد و گفت: این موضوع مشکلات بسیاری را به بار آورده و مردم از این موضوع رنج می برند و از سوی دیگر هزینه های زندگی و میزان فقر در جامعه شرایط سختی را به وجود آورده است.

 

آیت الله حسینی بوشهری گفت: مردم با کمک‌ های کمیته امداد توانایی احیای زندگی خود را ندارند، هر چند که کمیته امداد خدمات گسترده ای انجام می دهد اما باید خدمات رسانی ها گسترده تر شود.

 

وی گفت: متاسفانه فقر و طلاق با یکدیگر رابطه دارند و یکدیگر را تشدید می کنند و باید بکوشیم تا از طلاق جلوگیری شده و این روند کاهش یابد.

 

امام جمعه قم گفت: طلاق جزو موضوعات حلال مورد نفرت دین اسلام است و متاسفانه برخی بعد از طلاق، جشن طلاق به راه انداخته و یکدیگر رادعوت می کنند.