اداره کل امور دانش آموختگان

فراهم شدن زمینه استفاده از ظرفیت‏ های دانش آموختگان حوزوی

شناسه خبر : 62580

1397/05/01

تعداد بازدید : 761

فراهم شدن زمینه استفاده از ظرفیت‏ های دانش آموختگان حوزوی
سرپرست اداره کل امور دانش آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: با توجه به ایجاد ظرفیت های مختلف در عرصه‏ های متفاوتِ متناسب با شئون حوزوی، دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران حتما جهت ثبت اطلاعات علمی، مهارتی، علایق و رزمه فعالیت های خود اقدام نمایند.

سرپرست اداره کل امور دانش آموختگان حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: با توجه به ایجاد ظرفیت های مختلف در عرصه‏ های متفاوت متناسب با شئون حوزوی، دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران حتما جهت ثبت اطلاعات علمی، مهارتی، علایق و رزمه فعالیت های خود اقدام نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد سلطانیه در این مصاحبه، از تمامی دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران درخواست کرد که حسب وظیفه ذاتی این اداره کل در ایجاد ظرفیت های مختلف برون سازمانی، تمامی 45000 دانش آموخته حوزوی اقدام به ثبت اطلاعات علمی و مهارتی خود بنمایند. ایجاد این فرصت‏ها، برای استفاده از توان و مهارت دانش آموختگان حوزوی جهت خدمت به نظام مقدس اسلامی است که بدون برخورداری از یک بانک اطلاعاتی کامل و جامع، امکان آن عملا مهیا نخواهد شد. البته معتقدیم که ورود دانش آموختگان در جایگاه خدمت به نظام در عرصه‏های غیر دولتی، ثمرات بیشتری خواهد داشت.

وی اظهار داشت که برخی از فرصت‏های به دست آمده بدین شرح است:

 1. تاسیس موسسات فرهنگی وقرآنیبا مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
 2. تاسیس سازمان‏های مردم نهاد با مجوز وزارت کشوربا موضوعاتی مثل فعالیت‏های هنری قرآنی، آسیب‏های اجتماعی (طلاق، اعتیاد)، محیط زیست و ... ؛
 3. دوره آموزشی مربیان، مدیران و موسسین مهد کودک با مجوز سازمان بهزیستی کشور؛
 4. مددکاران اجتماعی در تعامل با کمیته امداد امام خمینی (ره)؛
 5. مربی پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر با مجوز ستاد مبارزه با مواد مخدر؛
 6. جذب در سازمان آموزش و پرورش به عنوان معلم؛
 7. فعالیت در مدارس راهیان کوثر وابسته به سپاه پاسداران به عنوان معلم؛
 8. فعالیت در سازمان مدارس رستگاران کل کشور وابسته یه جمعیت تعاون اسلامی به عنوان معلم؛
 9. معرفی به عنوان کارشناسان معارف در برنامه‏های صدا و سیما؛
 10. اساتید دوره‏های پیش از ازدواج در موضوعات اخلاق، احکام و مشاوره ازدواج تحت نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
 11. کارشناسان فرهنگی با هماهنگی معاونت فرهنگی و معاونت اجتماعی و پیشگیری قوه قضاییه؛
 12. ...

لازم به ذکر است حسب برنامه‏‏ریزی‏های انجام شده مسئولین اداره کل امور دانش آموختگان حوزه‏های علمیه خواهران، معرفی دانش آموختگان در تمام حمایت‏ ها و فعالیت‏ های انجام شده این اداره کل، اولویت با دانش آموختگانی است که کاربرگ دریافت اطلاعات فردی را تکمیل کرده ‏اند. بدین معنا که بعد از هماهنگی و رایزنی با سازمان‏ ها و ارگان‏ های مختلف و وصول به نتیجه و تعیین شاخص‌های مورد نیاز آن مجموعه، اسامی دانش آموختگان دارای شرایط از طریق این بانک اطلاعاتی فیلتر و استخراج خواهد شد. این کاربرگ در سامانه نظرسنجی مرکز مدیریت حوزه‏ های علمیه خواهران هم چنان فعال است و دانش آموختگان و مبلغانی که تاکنون موفق به تکمیل آن نشده ‏اند، با مراجعه به آدرس http://farhangi.whc.ir امکان تکمیل آن را دارند.