رونمایی از نرم افزار رسالت های طلاب در گام دوم انقلاب اسلامی

شناسه خبر : 88693

1398/11/20

تعداد بازدید : 333

رونمایی از نرم افزار رسالت های طلاب در گام دوم انقلاب اسلامی
رئیس اداره سیاسی اجتماعی حوزه های علمیه خواهران از رونمایی نرم افزار رسالت های طلاب در گام دوم انقلاب اسلامی خبر داد.

خانم دکتر جاویدی گفت:با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب و حماسه بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی ایران که نوید جشن و شادی برتری حق علیه باطل است و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی(رحمه ­الله­ علیه) و همه فجرآفرینان و شهیدان، که در واقع، انقلاب اسلامی ایران مرهون شهادت­ طلبی و از جان گذشتگی هزاران زن و مرد فداکار وآزادی‌خواه است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان اندیشمند و متفکر انقلاب و رهبر جمهوری اسلامی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه راهبردی گام دوم را ارائه فرمودند که در آن به تشريح دستاوردهاي پس از انقلاب و آنچه كه تا كنون انجام شده است و نيز به گام­هايي كه بايد برداشته شود، پرداخته­اند که می­توان گفت این بیانیه، سند و منشور حرکت و چشم انداز آینده انقلاب و جمهوری اسلامی ایران در گام دوم حیاتش است. این بیانیه هم معیار و سنجشی برای پرداختن به انقلاب اسلامی بر اساس دستاوردها و آسیب ها ارائه می دهد و هم آینده انقلاب اسلامی را ترسیم می­کند که فرآیند پنج مرحله ای دارد و از انقلاب اسلامی شروع و وارد نظام اسلامی و دولت اسلامی و سپس جامعه اسلامی و تمدن اسلامی خواهد شد. بنا بر فرموده مقام معظم رهبری، انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده ‌است». گام دومی که باید بر مبنای «نظریه‌ نظام انقلابی» و با «تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی» به ‌سوی تحقق آرمانِ «ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای ظهور حجت حق» برداشته شود. همچنین ایشان در این بیانیه اشاره به هفت توصیه دارند که در واقع، هفت حوزه، پایه، ستون و اضلاع اصلی جامعه­سازی و تمدن­سازی اسلامی است. این هفت عرصه عبارت است از: علم و پژوهش، معنويت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادي، عزت ملي، روابط خارجي و مرزبندي با دشمن و سبك زندگي.

ایشان افزود:اداره مطالعات سیاسی معاونت فرهنگی تبلیغی با هدف آشنایی و آگاهی طلاب با بیانیه گام دوم و وظایفی که برعهده دارد،نرم افزاری را بر مبنای این هفت عرصه و توصیه رهبری به جوانان با عنوان «گام دوم و رسالت های طلاب» تهیه کرده است که فایل نرم افزار آن جهت دانلود و بهره برداری طلاب، اساتید، مبلغان و فرهیختگان گرامی تقدیم می شود.

جهت استفاده و بهره برداری از نرم افزار بر روی تصویر ذیل کلیک فرمایید