سیره حضرت زهرا (س) الگوی بینظیر سبک زندگی اسلامی

شناسه خبر : 88914

1398/11/24

تعداد بازدید : 173

سیره حضرت زهرا (س) الگوی بینظیر سبک زندگی اسلامی

معصومه ظهیری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران با اشاره به شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ایشان را الگوی زنان مسلمان برشمرد و اظهار داشت: سیره زندگی بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها الگوی بینظیر سبک زندگی اسلامی یک زن و دختر مسلمان برای همه تاریخ است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را برگزیده هستی نامید و افزود: ایشان علاوه بر خانه و محیط زندگی شخصی در بعد رفتار اجتماعی نیز نمونه و الگویی برای همه زنان هستند.

ظهیری به وجود آرامش بخش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برای خانواده و همسر خود اشاره کرد و ادامه داد: حضرت مادر پدر خود نیز بودند و در کنار ام الائمه بودن ام ابیها هم لقب گرفتند و با وجود همه درگیری های زمان خود محیط خانه را برای خانواده خود امن و گرم نگه داشتند.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا سلام الله علیها تنها مقام تکوینی نداشتند، تصریح کرد: ایشان در مقام اطاعات و اخلاص به سرحد کمال رسیده بودند. آگاه به زمان بودند و از حد والایی از قدرت تشخیص و بصیرت بهره مند بودند که ایشان را به عنوان یگانه الگوی زنان بشریت مطرح کرده است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را سیدالنساءالعالمین نامیده اند، تاکید کرد: برای شناخت ابعاد وجودی ایشان باید به همه ابعاد زندگی فردی، خانوادگی، سیاسی و اجتماعی ایشان که در همه آنها الگو و نمونه بودند شناخت پیدا کرد.

ظهیری سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را یک راه چاره در زمان سختی ها دانست و تاکید کرد: در زمان مشکلات میتوانیم به زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها رجوع کنیم و از منش ایشان در مواجهه با مشکلات و صبر و استقامت ایشان درس بگیریم.

وی با اشاره به سیره زندگی اجتماعی آن حضرت خاطرنشان کرد: بعد اخلاقی، عمل صالح، حضور اجتماعی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را برگزیده جهان کرده و به چنان قدرت و کمالی دست یافتند که برای کمتر کسی قابل دسترسی بوده است.