سلسله نشست های مجازی همایش طلیعه حضور آغاز شد

شناسه خبر : 98354

1399/08/28

تعداد بازدید : 453

سلسله نشست های مجازی همایش طلیعه حضور آغاز شد
زاهره سادات میرجعفری رئیس اداره رصد و امدادفرهنگی از برگزاری همایش های طلیعه حضور به صورت آنلاین خبر داد.

خانم دکترمیرجعفری گفت:آیین مقدس همایش طلیعه حضور که تقریبا  از 10 سال پیش تاکنون بصورت حضوری برای طلاب تازه ورود  در حوزه های علمیه خواهران برگزار میشود ، امسال بخاطر شرایط ویژه کرونا  بصورت سلسله نشست های مجازی و آنلاین با استفاده از ظرفیت لایو سراسری مرکز مدیریت  درنظرگرفته شده و درحال برگزاری است .

ایشان اضافه کرد: این برنامه ظرفیت های فرهنگی اخلاقی  بسیاری از استانها را فعال می سازد . امسال با عنایت و تاکید مدیر محترم مرکز برنامه  به سه صورت برنامه ای مجازی مرکزی و استانی و مدرسه ای برگزار خواهد شد. علاوه برآن برنامه ای فرعی بصورت تشکیل کارگروه های فرهنگی اخلاقی با استفاده از ظرفیت طلاب و اساتید نخبه مدارس هم برای تقویت اخلاقی و فرهنگی و ارتقای طلاب تازه ورود در نظر گرفته شده است.
خانم میرجعفری در مورد اهداف این برنامه گفتند: ترسیم و تبیین رسالت‌های تبلیغ، مخاطب‌شناسی، آشنايي با زی‌طلبگی، رسالت‌ها و اولویت‌های تبلیغي فرهنگي ، دركنار ضرورت تهذیب طلبه ها، نقش و تأثیرگذاری طلبه های خواهر بر خانواده و اجتماع و ضرورت آشنایی طلاب با اوضاع کنونی جامعه و ارتباط مستمر با جامعه از ضرورتهاي مهم چنين همايشي تبيين مي گردد.

ایشان گفتند، مقابله با جنگ نرم دشمن با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و افزايش بصيرت طلاب در حوادث سياسي اجتماعي می طلبد که طلاب مجهز به آخرین دستاوردهای علمی فرهنگی اخلاقی  اجتماعی باشند وآموزش های طولانی مدت ومداوم برای آنان برنامه ریزی گردد. 

خانم میرجعفری گفتند: امیدواریم با استفاده از این فرصت بهینه از تمام استعدادها و ظرفیت های فکری ، هنری طلاب در جهت معرفی الگوی موفق طلاب استفاده نموده و در جهت انگیزش بخشی و جذب هرچه بیشتر طلاب گام برداریم .