با حضور مدیرکل امور دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران مشکلات سمن های طلاب خوزستان بررسی شد

شناسه خبر : 101897

1399/10/21

تعداد بازدید : 348

با حضور مدیرکل امور دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران مشکلات سمن های طلاب خوزستان بررسی شد
مدیر کل امور دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران در سفر خود به استان خوزستان با مدیرکل امور بانوان استانداری، دبیران دانش آموختگان استان، مدیران و معاونان فرهنگی مدارس استان دیدار و گفت و گو کرد.

مرتضی برگستان در جلسه با مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان، ضمن اشاره به مسائل مربوط به کانون ها، رسیدگی به مطالبات کانون های دانش آموختگان را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: انتظار مرکز مدیریت از استانداری ها ثبت سازمان های مردم نهاد به صورت استانی می باشد و امیدواریم همکاری لازم  در تسریع روند ثبت سمن ها از سوی مسئولان ذیربط صورت پذیرد.
وی در جمع دبیران دانش آموختگان استان خوزستان با تاکید بر ایجاد فضای صمیمانه به دور از حاشیه ها افزود: تمام تمرکز خود را به ادامه فرایند ثبت کانون ها به صورت استانی معطوف نمایید.
مدیر کل امور دانش آموختگان با تأکید بر استفاده از فرصت خدمت رسانی به جامعه حوزوی تصریح کرد: خدمت به جامعه حوزوی و دانش آموختگان نعمت و فرصتی از جانب خداوند است.


مرتضی برگستان درباره ایجاد امید در دانش آموختگان و به کار‌گیری آنان در فعالیت‌های عام المنفعه توضیحاتی ارائه کرد و از دبیران کانون‌های دانش‌آموختگان خواست تا با ارگان‌های دولتی از جمله اوقاف، ارشاد، قوه قضایه و سایر نهادها برای انجام پروژه‌های گوناگون فرهنگی و... رایزنی نموده تا بتوانند به اهداف عالیه کانون دانش‌آموختگان برسند.
ایشان ضمن قدر دانی از کادر مدارس ابراز کرد: مدیران و معاونین فرهنگی مدارس علمیه ضمن حفظ استقلال کانون ها  نقش نظارتی داشته و باید اعضای کانون با آن ها در تعامل باشند.
مدیرکل امور دانش آموختگان توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده و فعالیت های حمایتی این اداره کل بیان کرد و گفت: سه‌گام اساسی می‌‌توان در عرصه دانش‌آموختگان تصور کرد. اولین گام شناسایی، سازمان‌دهی، شبکه‌سازی، ارزش‌یابی و یافتن ظرفیت دانشی و مهارتی دانش‌آموختگان است. گام دوم این است که بر اساس داشته‌های موجود در کشور ظرفیت سنجی و ظرفیت‌سازی صورت گیرد. گام سوم ارتقای دانشی و مهارتی دانش‌آموختگان می باشد.


مرتضی برگستان افزود: برخی از مشکلات ناشی از موازی کاری و نبود برنامه هماهنگ میان کانون هاست که با تشکیل مجمع استانی کانون ها به عنوان رکنی در ساختار پشتیبان کانون های دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران مرتفع خواهد شد.
در ادامه  این جلسه دبیران دانش آموختگان مدارس استان به چگونگی  روند ثبت و مشکلات در مسیر پرداخته و خواستار تسریع در ثبت کانون شدند.  سپس خانم معصومه پرما به عنوان دبیر مجمع دبیران کانون های دانش آموختگان حوزه های علمیه خواهران استان خوزستان انتخاب شد.