تشکیل ۳۵۰ کانون فرهنگی نورالثقلین در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور

شناسه خبر : 133139

1401/12/16

تعداد بازدید : 230

تشکیل ۳۵۰ کانون فرهنگی نورالثقلین در مدارس علمیه خواهران  سراسر کشور
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران، تشکیل ۳۵۰ کانون نورالثقلین در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور را اتفاقی بزرگ خواند و گفت: کانون های فرهنگی نورالثقلین با هدف احیای معرفت نورانی ثقلین تشکیل شده و فعالیت‌های آموزشی تبلیغی با محوریت قرآن را در دو بخش داخل مدارس و خارج از مدارس ساماندهی می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین آرش رجبی، در آیین سومین هم‌اندیشی دانش آموختگان سراسر کشور و معاونین فرهنگی استان‌ها که در سالن آیت الله شرعی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، با اشاره به اهمیت کنشگری خواهران حوزوی اظهار داشت: امیدواریم این هم‌اندیشی، نقطه عطفی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در سراسر کشور باشد.

وی تشکیل ۳۵۰کانون نورالثقلین در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور را اتفاقی بزرگ خواند و افزود: کانون های فرهنگی نورالثقلین با هدف احیایی معرفت نورانی ثقلین تشکیل شده و فعالیتهای آموزشی تبلیغی با محوریت قرآن کریم را در دو بخش داخل مدارس و خارج از مدارس ساماندهی می‌کند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران از ابلاغ آیین نامه و شاخص‌های کانونهای نورالثقلین خبر داد و گفت: با توجه به ابلاغ آیین نامه و شاخص‌ها به استان‌ها، ارزیابی‌های اولیه در استان‌ها انجام شده و امسال نیز مانند سال گذشته، از ۴رتبه برتر کانون‌های نورالثقلین تجلیل می‌شود.

وی تعداد کانون‌های برتر را در مجموع، ۶کانون اعلام و تصریح کرد: در رتبه سوم از سه کانون برتر نام برده می‌شود و به صورت مشترک تقدیر خواهند شد و این نشان از فعالیت و رشد و بلوغ این کانون‌ها در سراسر کشور دارد و امیدواریم در سال‌های آینده، کانون‌های بیشتری حائز امتیاز برتر شوند.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی، ضمن تشکر از تلاش مشاوران در مدارس یادآور شد: با توجه به میزان نقشی که مشاوران مدارس در فعالیتهای فرهنگی دارند، از مشاوران نیز تقدیر شده و به زودی طرح ساماندهی مشاوران مدارس در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

وی از تصویب آیین نامه ساماندهی مشاوران مدارس نیز خبر داد و خاطر نشان کرد: به زودی فرایند ابلاغ آیین نامه ساماندهی مشاوران به مدارس، آغاز می‌شود و از مهرماه سال آینده ،مشاوران جدید، ساماندهی شده و آموزش دیده، در مدارس مستقر خواهند شد.

پربازدیدترین اخبار

معرفی سامانه نجم
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹

معرفی سامانه نجم