نشست مشترک معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران و معاون آموزش موسسه خاتم النبیین(ص)

شناسه خبر : 134527

1402/03/21

تعداد بازدید : 78

نشست مشترک معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران و معاون آموزش موسسه خاتم النبیین(ص)
نشست مشترکی با حضور معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران و مدیران کل این معاونت و معاون آموزش موسسه خاتم النبیین(ص) در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین آرش رجبی، معاون فرهنگی، خانم زینب بهجت پور مدیرکل تهذیب و تربیت، آقای برگستان مدیرکل شبکه سازی و راهبری فرهنگی تبلیغی و خانم سمیه مقیمی رئیس اداره معارف قرآن و اهل بیت(ع) حوزه های علمیه خواهران و حجت الاسلام و المسلمین فاضل معاون آموزش موسسه خانم النبیین(ص) و هیات همراه حضور داشتند.

هدف از این نشست، بررسی زمینه های همکاری دوجانبه و تعامل میان این دومجموعه در گسترش فرهنگ معارف اهل بیت(ع) بود.

حجت الاسلام و المسلمین رجبی، ضمن استقبال از همکاری با موسسه خاتم النبیین(ص) گفت: با توجه به رشد خوبی که برنامه های این موسسه در مدارس علمیه خواهران داشته، برگزاری بیشتر این نوع برنامه ها در حوزه معارف اهل بیت(ع) از انتظارات حوزه علمیه است.

در این نشست، حجت الاسلام و المسلمینفاضل، معاون آموزش موسسه خانم النبیین(ص)،ضمن بیان ابراز خرسندی از همکاری با حوزه علمیه خواهران، این همکاری را مایه مباهات و خیر و برکت عنوان کرد و گفت: برگزاری نسشت های معارف مهدوی و فاطمی و ...به نشر فرهنگ اهل بیت(ع) در جامعه کمک می کند و بانوان را بیمه کرده و زیست مومنانه را ترویج می دهد.

وی برگزاری دوره ها و نشست های مهارت افزایی معارف غدیر، دوره های کوتاه مدت معارفی و سازماندهی کانال پاسخگویی به شبهات و ابهامات معارف اهل بیت(ع) را از برنامه ها و دوره های جدید موسسه خاتم النبیین(ص) بیان و تصریح کرد: برگزاری این دوره ها نیازمند همکاری حوزه های علمیه با این موسسه است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین رجبی، معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران، وجود انجمن ها و کانون های مختلف و فعالان در عرصه مجازی را از ظرفیت های حوزه های علمیه خواهران برای برگزاری نشست ها ذکر کرد.

لازم به ذکر است در پایان این نشست مشترک، مقرر شد تا کارگروه علمی-اجرایی مشترک بین موسسه خاتم النبیین(ص) و مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به منظور نیازسنجی موضوعی و توانایی هریک از طرفین برای برگزاری دوره تشکیل گردد.


 

پربازدیدترین اخبار

معرفی سامانه نجم
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹

معرفی سامانه نجم