برگزاری اولین دوره از سلسله دوره های مجازی بصیرتی روشنا

شناسه خبر : 83092

1398/08/12

تعداد بازدید : 3443

برگزاری اولین دوره از سلسله دوره های مجازی بصیرتی روشنا
رئیس اداره مطالعات سیاسی و بصیرت افزایی از برگزاری اولین دوره از "سلسله دوره های مجازی بصیرتی روشنا" با عنوان "گام دوم انقلاب اسلامی و رسالت های طلاب" خبر داد.

خانم جاویدی رئیس اداره مطالعات سیاسی و بصیرت افزایی حوزه های علمیه خواهران گفت:

رسالت حوزه ­های علمیه علاوه بر تبلیغ و ترویج دین اسلام، هدایت سیاسی و رهبری اجتماعی به معنای برنامه ریزی برای چگونه اداره کردن جامعه نیز است. در واقع، حوزه علمیه انقلابی نباید خود را به مبانی و اعتقادات محدود کند و نسبت به اجتماع و سیاست کشور توجهی نداشته باشد؛ چرا که صرف چند شعار انقلابی نمی‌توان ادعای انقلابی بودن داشت. اگر حوزه علمیه انقلابی بخواهد به پیشرفت انقلاب در گام دوم کمک کند، باید وارد صحنه عمل و اجتماع شود که لازمه آن، داشتن علم پیرامون مسائل اجتماعی و سیاسی است؛ چرا که وقتی طلاب از دانش یک حوزه تخصصی اطلاعی نداشته باشند، نمی­توان از آنها انتظار عمل و اقدام را داشت و اگر هم وارد صحنه کنش اجتماعی سیاسی شوند، نمی­توان توقع تشخیص درست بدون علم به مسائل را داشت.

لذا سلسله دوره ­های مجازی بصیرتی «روشنا» در دستور کار قرار گرفت که از جمله اهداف مهم در برگزاری این سلسله دوره ­ها، برداشتن گامی در جهت تحقق مرجعیت علمی برای حوزه های علمیه خواهران، تقویت حوزه علمیه انقلابی و ارتقای جایگاه اجتماعی طلاب، آشنایی طلاب با مهم­ترین آموزه­های مکتب تشیع و مسائل سیاسی اجتماعی کشور، تقویت و ارتقای سطح آگاهی سیاسی و اجتماعی خواهران طلبه، پویایی و کنشگری خواهران طلبه و حوزه‏ های علمیه در مسائل اجتماعی کشور و نیز راهبری آحاد جامعه در مسائل روز کشور است.

ایشان افزود: ویژگی های این دوره ها عبارت است از: مروری جامع و تخلیصی و موجز بر معارف و آموزه­ های اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی؛ بهره ­گیری از اساتید برتر و آشنا به اقتضائات عصری و نیازهای مخاطب؛ مجازی برگزار شدن دوره و در دسترس بودن کلاس­ها؛ ارائه گواهینامه به پذیرفته­ شدگان در دوره.

رئیس اداره مطالعات سیاسی و بصیرت افزایی حوزه های علمیه خواهران بیان کرد: اولین دوره بصیرتی «روشنا» با عنوان «گام دوم انقلاب و رسالت­ های طلاب» در قالب دوره­ های مجازی به صورت 12 ساعت آموزشی در نُه مرحله و یک آزمون جامع برگزار می­­شود. زمان ثبت نام این دوره از 13/8/98 تا 30/8/98 است و آغاز دوره از 98/9/2 خواهد بود. طلاب تمامی سطوح، اساتید و پژوهشگران محترم و نیز کلیه همکاران می­توانند در این دوره ها شرکت نمایند.. علاقه مندان می توانند جهت شرکت در دوره و اطلاع از سرفصل ها، زمان بندی و آیین نامه، به پایگاه مطالعات انقلاب اسلامی حوزه­های علمیه خواهران به آدرس:   http://negaresh57.whc.ir/  مراجعه کنند.

جهت اتصال مستقیم به صفحه ثبت نام بر روی تصویر ذیل کلیک فرمایید